Czy dach domu lepiej jest pokryć blachodachówką czy dachówką ceramiczną?

Czy dach domu lepiej jest pokryć blachodachówką czy dachówką ceramiczną?

Jeśli właśnie w tej chwili przymierzacie się do budowy domu lub też macie taki zamiar i ma to być dom ze spadzistym dachem, to być może rozważacie czym pokryć jego dach.

A konkretnie czy ma to być blachodachówka czy też dachówka ceramiczna. Naszym zdaniem obie formy są bardzo dobre jednak to od was zależy konkretnie co wybierzecie. A zatem już teraz powinniście sprawdzić lokalny rynek wytwórców i dystrybutorów obydwu materiałów budowlanych. A potem na tej podstawie wybierzecie dla siebie najlepsze rozwiązanie. Nie podpowiadamy wam w tym miejscu które z nich jest lepsze. Albowiem według nas obydwa są dobre. Jednak jak to zazwyczaj bywa w takich sytuacjach o ostatecznym wyborze surowca na pewno zadecydują niuanse. I właśnie je warto wziąć pod uwagę. A później z pewnością będziecie zadowoleni zarówno z solidności waszego dachu jak i tego że jest po prostu piękny.

Czy dach domu lepiej jest pokryć blachodachówką czy dachówką ceramiczną?

Co sprawi że nie będzie nam kapało na głowę?

Budując tak zwaną parterówkę z poddaszem na pewno przygotowujecie na niej spadzisty dach. A zatem w takiej sytuacji na pewno będziecie musieli pokryć dach w tym miejscu blachodachówką lub dachówką ceramiczną. Dzięki temu nie będziecie mieli praktycznie do końca życia żadnych problemów z przeciekającym dachem w czasie deszczów czy roztopów śniegu. A o tym który z tych surowców wybrać zadecydujcie sami. Potem z pewnością będziecie z tego w pełni zadowoleni.

Wybór pomiędzy blachodachówką a płytkami ceramicznymi pozostawiamy zatem wam osobiście. Albowiem tylko od was zależy to co pojawi się ostatecznie na dachu waszego budowanego właśnie domu. My ze swojej strony możemy was zapewnić jedynie o tym, że każde rozwiązanie jest według nas dobre. Ale jak powiedzieliśmy to wcześniej ostateczna decyzja jest po prostu waszą. Nie zwlekajcie jednak z nią do końca budowy. Zarówno blachodachówkę jak i dachówkę ceramiczną możecie długo składować w swoich przydomowych pomieszczeniach gospodarczych. Na pewno się nie popsuje.