Czy obecnie zakup mieszkania w dużym mieście pod wynajem jest opłacalny?

Czy obecnie zakup mieszkania w dużym mieście pod wynajem jest opłacalny?

Wielu z was nie mieszka w szeroko rozumianym dużym mieście.

No dobrze – żebyśmy się w tym miejscu nie kłócili to przyjmijmy, że duże miasto to stolice obecnych województwa. Ale to nie znaczy, że nie można się w takiej miejscowości zakorzenić. Wobec tego czy chcielibyście na przykład kupić tam mieszkanie? Ale nie takie w którym to wy będziecie mieszkać na co dzień lecz na wynajem dla innych osób? Zdajemy sobie sprawę że być może już kiedyś to robiliście i nie macie zbyt dobrych doświadczeń z waszymi lokatorami. Jednak naszym zdaniem jeśli tylko stać was na to i macie właśnie takie zamiary to warto kupić w dużym mieście mieszkanie pod wynajem. Nie możemy rzecz jasna przewidzieć tego kto się do was po nie zgłosi, ale ponieważ wspomniane przez nas duże miasta to głównie ośrodki akademickie to należy przypuszczać, że będą to właśnie głównie młodzi studenci.

Czy obecnie zakup mieszkania w dużym mieście pod wynajem jest opłacalny?

Na jak długo wynająć lokatorom mieszkanie zakupione w dużym mieście?

Jak zapewne domyślacie się, jeżeli traficie na konkretnego i uczciwego lokatora to rzecz jasna możecie mu swoje mieszkanie zakupione w dużym mieście wynajmować na tak długo jak będzie sobie tego życzył. Chyba że sami będziecie po jakimś czasie mieli zamiar w nim zamieszkać. A zatem tylko od was zależy ilu lokatorów będziecie w nim mieli. Może ich być naprawdę bardzo wielu, a może tylko jeden. Tutaj trudno jest przewidzieć z góry rozwój sytuacji w tym właśnie zakresie.

Według nas powinniście tez być spokojni o to czy będzie popyt na mieszkanie które posiadacie. Jeżeli ten lokal kupicie w nowoczesnym budownictwie oraz w szeroko rozumianym dobrym punkcie komunikacyjnym z dobrym parkingiem wokoło, to z pewnością nie będziecie mieli problemów ze znalezieniem odpowiednich lokatorów. Podejrzewamy nawet że już po pierwszym ogłoszeniu będziecie mieli kolejkę chętnych którzy będą chcieli zostać waszymi lokatorami. Zatem nie zwlekajcie i już teraz zakupujcie dla siebie mieszkania w dużym mieście.