Jak wybrać glazurę na ścianę?

Jak wybrać glazurę na ścianę?

Płytki ścienne, które wybierzemy do łazienki oraz kuchni, powinny być trwałe, jak również łatwe w utrzymaniu czystości.

Należy pamiętać, że w tych pomieszczeniach w różnych miejscach będzie zbierała się wilgoć, dlatego powinniśmy wybrać odporne płytki na ścianę. Możemy zakupić płytki o różnych kolorach, imitujące marmur, drewno, płytki w różnych barwach, również z motywami roślinnymi.

Jak wybrać glazurę na ścianę?

Płytki ścienne odporne na wilgoć

Płytki, które wybieramy do kuchni oraz łazienki, muszą charakteryzować się dużą odpornością na wodę oraz wilgoć. Podczas gotowania w kuchni unosi się para wodna, podobnie jest podczas kiedy bierzemy prysznic w łazience. Płytki określa się pod względem nasiąkliwości, która w tych pomieszczeniach powinna wynosić poniżej 3%. Ważne jest, aby płytki posiadały odpowiednią powłokę, w przypadku płytek podłogowych jest to szkliwo, które najczęściej znajduje się na gresie, w przypadku płytek ceramicznych jest to specjalna powłoka, która chroni przed wilgocią. Dzięki temu płytki doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach mokrych. Dodatkowo powłoka powinna chronić także przed popularnymi środkami czyszczącymi, które pozwalają zachować je w odpowiednim stanie. Ważne, aby były to płytki także odporne na zarysowania, dzięki temu płytki mogą zdobić nasze wnętrza przez wiele lat.

W przypadku ścian najlepiej sprawdza się glazura, jest to dość cienka płytka, którą łatwo ułożyć, jednak nie jest ona przeznaczona na podłogę ze względu na słabe parametry, jeżeli chodzi o obciążenie. Dlatego na podłogach stosuje się gres szkliwiony, który jest odpowiednio wytrzymały. W przypadku ścian możemy dobrać płytki różnej wielkości, o różnych kształtach, imitujących kamień czy też marmur. Obecnie dostępnych jest wiele płytek o dużych rozmiarach, przykładowo o szerokości czy wysokości powyżej 100 cm. Bardzo popularne są płytki imitujące drewno, możemy wybrać kafelki od różnych producentów. Jeżeli poszukujemy płytek imitujących marmur, dobrym pomysłem będzie wybranie modelu Egen Marvy, który jest imitacją marmuru jasnego posiadającego szare oraz złote żyłki.

Sklep internetowy może zaoferować nam wiele modeli płytek, w tym Egen Marvy, które zakupimy pod adresem https://e-plytki.eu/pl/c/MARVY/8056. Są to bardzo eleganckie płytki ścienne, które z pewnością bardzo dobrze sprawdzają się w różnych wnętrzach. Jeżeli poszukujemy płytek, które nieco rozjaśniają łazienkę czy też kuchnię, będzie to bardzo dobry wybór.