Jakie są rodzaje folii chroniącej lakier?

Jakie są rodzaje folii chroniącej lakier?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ochronnych powłok do samochodów.

Jednak folia chroniąca lakier jest prawdopodobnie najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem. Obecnie właścicielom samochodów oferowanych jest kilkanaście różnych typów, marek i wzorów folii ochronnej z wykończeniem matowym, w połysku, a także w wielu kolorach. Niektóre są stosowane jako pełne zabezpieczenie, a inne nakłada na przednią część auta. Wielu producentów oferuje 10-letnią gwarancję lub nawet dłuższą na wytrzymałość folii.

Jakie są rodzaje folii chroniącej lakier?

Korzystna cena za foliowanie samochodu we Wrocławiu

Czasami folię nakłada się tylko na przód pojazdu, zakrywając przedni zderzak, grill, reflektory, rozdzielacz, a nawet przednią część maski i przednie błotniki. Taki rodzaj folii był jednym z pierwszych rodzajów zabezpieczenia dostępnych dla właścicieli samochodów. Obecnie można foliować całą powierzchnię pojazdu, nawet części plastikowe i szklane. Zasadniczo folia ochronna jest grubszym, mocniejszym, a jednocześnie lekkim materiałem. Zapewnia odporność na plamy, ochronę przed odpryskami kamieni, lekkimi zadrapaniami, śladami owadów, ptasimi odchodami, śladami zawirowań i innymi uszkodzeniami lakieru.

Winyl jest cięższy, cieńszy i zazwyczaj barwiony, może być również ozdobiony grafiką. Folia winylowa jest nakładana na oryginalny lakier pojazdu, aby nadać mu inny wygląd, zapewnia również pewien stopień ochrony. Większość folii ochronnych do lakieru samochodowego opiera się na tej samej konstrukcji fizycznej i składa się z czterech warstw. Poliestrowa wkładka antyadhezyjna jest to dolna warstwa folii. Następna warstwa to klej akrylowy, który zapewnia trwałość przyczepność. Poliuretan zapewnia to elastyczność i wytrzymałość warstwy folii ochronnej. Ostatnia warstwa to lakier bezbarwny i działa jako warstwa powierzchniowa folii, pomaga również ceramicznej powłoce wiązać się z folią, jeśli chcemy dodatkowego zabezpieczenia powierzchni samochodu.

Warto zatem zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ foliowanie samochodu cena Wrocław nie jest wyższa niż w innych miastach. Niektóre wysokiej jakości samoregenerujące się folie ochronne są pokryte elastomerowym polimerem, który pomaga materiałowi zachować jego naturalny kształt po rozciągnięciu lub nałożeniu. Jest to kauczuk syntetyczny lub naturalny, który może również powrócić do swojego pierwotnego stanu po usunięciu źródła uszkodzenia.