Filtry powietrza w samochodach ciężarowych

Filtry powietrza w samochodach ciężarowych

Aby uzyskać odpowiednią mieszankę dostarczoną do silnika, powinniśmy zadbać o odpowiednią jakość paliwa oraz powietrza, tak otrzymana mieszanka będzie mogła wprawiać w ruchy tłoki, które napędzają nasze pojazdy.

Stosowane są różnego rodzaju filtry, które mają za zadanie wyłapanie wielu różnych zanieczyszczeń, które mogłyby dostać się do silnika i spowodować różnego rodzaju uszkodzenia. Z pewnością dobry filtr pozwoli nam zachować nasz pojazd w dobrym stanie przez dłuższy czas.

Filtry powietrza w samochodach ciężarowych

Jaką rolę odgrywa filtr powietrza?

Każdy filtr należy dostosować odpowiednio do danego pojazdu, parametrów, filtr powietrza powinien pozwolić na dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza do mieszanki. Naturalnie w samochodach ciężarowych będą to większe filtry niż w samochodach osobowych, gdzie pojemność silnika jest dużo większa, większe jest oczywiście także zapotrzebowanie na powietrze. Z pewnością dobrej jakości filtr będzie wpływał pozytywnie na trwałość naszego silnika, dodatkowo mieszanka będzie lepiej spalana. Zatem odpowiedni filtr powietrza może przyczynić się także do spadku zużycia paliwa, warto zwrócić uwagę, iż silnik turbodoładowany o mocy powyżej 300 koni mechanicznych będzie pobierał w ciągu godziny 1000 m3 powietrza. Zatem filtr będzie odgrywał bardzo dużą rolę, powinien on być bardzo trwały, aby móc obsłużyć dużą ilość powietrza pobieranego do komory silnika.

Filtry mogą być wykonane ze specjalnego papieru, będzie on poukładany w specjalne plisy, które pozwolą na pobranie odpowiedniej ilości powietrza. Naturalnie powinien być to system, który bardzo skutecznie będzie usuwał wszystkie pyły, mikrocząsteczki, które działają negatywnie na nasz silnik. Oczywiście konstrukcja jest przygotowana w taki sposób, aby pozwalać na dostosowanie filtra do obowiązujących norm ochrony środowiska, wykorzystuje się wiele elementów poliuretanowych, które zastąpiły elementy metalowe. Oczywiście obecnie stosowane komponenty są bardzo wytrzymałe, odporne na wysokie temperatury oraz działanie czynników atmosferycznych. Nie możemy zapominać o regularnej wymianie filtra, niesprawny filtr będzie uniemożliwiał pobranie odpowiedniej ilości powietrza, może także przepuszczać zanieczyszczenia.

Obecnie dostępne są filtry dla wszystkich producentów i modeli samochodów, w tym oczywiście Man filtr powietrza – DBK Parts pozwoli na odpowiednie oczyszczanie powietrza, dzięki temu możemy liczyć na równą pracę silnika, mniejsze zużycie oraz odpowiednią moc.

Zaopatrz się w wysokiej jakości części do ciężarówek

Dbanie o flotę samochodów ciężarowych to jeden z najważniejszych etapów konserwacji. Warto zatem zaopatrzyć się w różne części zamienne, aby móc na bieżąco dokonywać napraw usterek. Zamienniki nowe i używane są łatwiej dostępne niż części oryginalne. Kiedy szukasz nowych, oryginalnych części do pojazdów dostawczych czy TIR, znalezienie odpowiednich i pasujących do twojego samochodu ciężarowego może zająć bardzo dużo czasu. W większości przypadków możemy znaleźć szybciej części zamienne w hurtowni online, aby przestój auta nie był tak długi.

Kiedy nie ma możliwości zakupu części oryginalnej do samochodu ciężarowego czy dostawczego, możemy wybrać zamiennik, aby samochód naprawić w krótkim czasie. Z pewnością hurtownia części do ciężarówek posiada w ofercie wysokiej jakości części oryginalne i zamienne, które dobieramy na podstawie marki i modelu posiadanego pojazdu. Nie ma zatem ryzyka, że zakupiona część zamienna nie będzie pasowała, lub będzie gorszej jakości niż oryginalna. Dostępne w hurtowni części zamienne dają również lepszą możliwość zaoferowania klientom wysokiej jakości części do samochodów ciężarowych po niższych kosztach.