Czy samochody elektryczne są lepsze od spalinowych?

Czy samochody elektryczne są lepsze od spalinowych?

Być może są wśród was osoby które nie mają prawo jazdy i które nigdy nie prowadziły samochodu.

A tacy ludzie są na pewno albowiem nie wszyscy Polacy przystąpili do egzaminu na prawo jazdy. Jednak bez wątpienia zdecydowana większość z was to ludzie którzy potrafią prowadzić samochód. No właśnie – a jaki samochód macie? Nie chodzi nam w żaden sposób o to żebyście w tym miejscu chwalili się jakimiś bardzo drogimi i rzadkimi w Polsce markami. Naszym celem jest jedynie dowiedzenie się czy posiadacie tradycyjny samochód benzynowy czy tez może jeździcie już samochodem elektrycznym. Który z nich jest naszym zdaniem lepszy? Jeśli chodzi o kwestie ekologiczną to takim jest zdecydowanie samochód elektryczny. A jeśli chodzi o wybór w sensie praktycznym i wygodnym to zdecydowanie benzynowy. A zatem tylko od was zależy na jakim napędzie będziecie jeździli w najbliższym czasie.

Czy samochody elektryczne są lepsze od spalinowych?

Dlaczego samochody elektryczne są coraz bardziej popularne?

Jeszcze na przykład dziesięć lat temu kiedy udział samochodów elektrycznych w ogóle tego typu pojazdów jeżdżących na polskich drogach był minimalny, jeżdżenie nimi mogło przyprawiać o palpitację serca. Co bowiem właściciel miał zrobić jeśli zabrakło mu energii na pięćdziesiąt kilometrów od domu? Szukać najbliższej stacji kolejowej lub dworca autobusowego. Lub też taniej taksówki. Dzisiaj jest to już jednak przeszłość. Dlatego też być może już niedługo ilość samochodów spalinowych i elektrycznych jakie będą poruszały się po polskich drogach będzie taka sama.

Zatem jeśli na przykład w tej chwili będziecie rozważali zamianę samochodu spalinowego na elektryczny to najpierw rozważcie wszystkie za i przeciw. Z tym że bądźcie pewni tego, że stacje benzynowe na pewno w najbliższym czasie nie znikną z naszych dróg. A zatem tylko od was zależy czy postawicie na tradycję i pozostaniecie przy napędzie spalinowym czy też pójdziecie z duchem ekologicznym i zamienicie swój stary pojazd na nowoczesny samochód elektryczny.