Twój przewodnik po lepszej, potężniejszej pamięci

Twój przewodnik po lepszej, potężniejszej pamięci

Twoja pamięć jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz pielęgnować.

Jest śladem wszędzie, gdzie byłeś i wszystkiego, czego doświadczyłeś. W tym artykule znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci zapewnić, że Twoja pamięć zawsze działa tak dobrze, jak to możliwe.Zwróć szczególną uwagę na to, co chcesz zapamiętać, aby upewnić się, że informacje zostały zachowane w Twojej pamięci długotrwałej. Rozproszenia, takie jak muzyka i telewizja, uniemożliwiają poświęcenie wymaganej ilości uwagi materiałowi. Brak koncentracji spowoduje utratę informacji i niezapisanie ich w pamięci.Unikaj wciskania całego materiału w jedną krótką sesję nauki. Badania pokazują, że informacje są lepiej zapamiętywane, jeśli poświęcisz trochę czasu na ich poznanie. Możesz to zrobić, planując krótkie sesje nauki na dni i tygodnie przed egzaminem. Upchnięcie wszystkiego w jednym posiedzeniu okaże się tylko nieproduktywne.Prowadź bieżącą listę rzeczy, które chcesz osiągnąć każdego dnia. Kiedy skończysz jeden element, skreśl go i przejdź do następnego. Jednocześnie dodawaj pozycje na dole listy w miarę ich pojawiania się. W ten sposób nigdy nie zapomnisz, co musisz zrobić dalej.Aby zapamiętać takie rzeczy, jak wyłączenie wody, umieść przedmiot, który będzie ci przypominał, w miejscu, w którym możesz się o niego potknąć! Jeśli zostawiłeś zraszacze na pół godziny, kiedy wchodzisz do środka, żeby coś zjeść, włóż rękawiczki ogrodowe do zlewu kuchennego lub w innym nietypowym miejscu. To przypomni Ci o zakręceniu wody!Kluczem do utrzymania dobrej pamięci jako taktyki jest utrzymywanie relacji społecznych. Otaczając się przyjaciółmi i rodziną, zwłaszcza tymi, które uważasz za świetny system wsparcia, pomagasz swojej pamięci pozostać przy życiu. Twój przewodnik po lepszej, potężniejszej pamięci

Badania pokazują, że osoby prowadzące najbardziej aktywny tryb życia wykazywały najwolniejsze tempo utraty pamięci.Udowodniono, że podczas uczenia się nowego pojęcia, uczenie kogoś innego pojęcia jest skutecznym sposobem na poprawę pamięci.

Powodem tego jest to, że kiedy uczysz kogoś innego pojęcia, musisz najpierw je zrozumieć, a następnie być w stanie samodzielnie je sformułować. Jest to znacznie skuteczniejsze niż zwykłe zapamiętywanie pojęcia słowo w słowo.Przestań mówić sobie, że masz słabą pamięć. Kiedy mówisz te rzeczy, zaczynasz umieszczać tę myśl w swoim umyśle i staje się ona rzeczywistością. Nieustannie przypominaj sobie, że masz świetną pamięć i możesz zapamiętać wszystko, o ile tylko poświęcisz się temu zadaniu. Zobaczysz poprawę zdolności przywołania.Zwiększ ilość ciemnozielonych warzyw w swojej diecie, takich jak szpinak, aby zwiększyć moc pamięci. Zawierają ważne witaminy z grupy B i kwas foliowy, które mają ogromne znaczenie w dbaniu o neurony w mózgu. Pomagają również w utrzymaniu przepływu tlenu przez twoje ciało, co jest integralną częścią zdrowej aktywności mózgu.Trzymaj listy wszystkiego. Zawsze prowadź listę zakupów. Zawieś go na lodówce. Za każdym razem, gdy myślisz o czymś, czego potrzebujesz, dodaj to do listy. Pomoże to upewnić się, że niczego nie zapomnisz. Przechowuj również listy innych rzeczy, na przykład rzeczy, które musisz zrobić w domu.Podsumowując, chcesz mieć pewność, że Twoja pamięć jest w tak dobrej formie, jak tylko możesz, ponieważ zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest dla Ciebie. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby wpłynąć na to zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym kierunku. Mamy nadzieję, że skorzystasz z porad zawartych w tym artykule.