Nie wiesz, jak rzucić palenie? Zacznij tutaj od tych pomysłów!

Nie wiesz, jak rzucić palenie? Zacznij tutaj od tych pomysłów!

Wiele osób zmaga się z uzależnieniem od nikotyny.

Jeśli jesteś gotowy, aby rzucić nałóg, ten artykuł zawiera kilka świetnych wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Możesz pokonać uzależnienie od papierosów i nauczyć się zdrowszego stylu życia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.Pamiętaj, że rzucenie palenia polega tak naprawdę na zastąpieniu jednego zachowania innym. Dla większości ludzi główną atrakcją jest przede wszystkim fizyczny akt palenia. Oznacza „czas dla mnie” i przerwę od napiętego harmonogramu lub nudnej pracy. Wybierz z wyprzedzeniem, jakim zachowaniem zastąpisz te minuty palenia, a następnie zrób to!Aby rzucić palenie, spróbuj stworzyć listę sposobów, w jakie możesz rzucić palenie. Poświęć trochę czasu na dostosowanie swojej listy, aby skuteczniej rzucić palenie. Każda osoba realizuje swoje cele inaczej. Ważne jest, abyś znalazł coś, co będzie dla Ciebie działać. Tworzy to własną listę.Aby rzucenie palenia było bardziej znośne, po prostu zrób jeden krok na raz. Skoncentruj się na przetrwaniu tylko jednego dnia bez palenia. Osiągnięcie celu dzień po dniu jest łatwiejsze psychicznie i fizycznie. Gdy dobrze sobie radzisz z celami krótkoterminowymi, możesz przejść do celów długoterminowych. Stanie się to łatwo, gdy twoje zaangażowanie stanie się silniejsze.Próbując rzucić palenie, wyznacz sobie cel. Nie wiesz, jak rzucić palenie? Zacznij tutaj od tych pomysłów!

Powiedz sobie, że chcesz rzucić palenie w określonym terminie i że jeśli odniesiesz sukces, nagrodzisz się czymś, czego pragnąłeś.

Możesz wykorzystać pieniądze zaoszczędzone dzięki niepaleniu, aby kupić ten smakołyk! To da ci motywację, której potrzebujesz.Zrób listę zdrowych rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić stres, niepokój lub frustrację. Dla wielu osób palenie jest sposobem na złagodzenie stresu. Twoja lista może pomóc Ci znaleźć lepszy, zdrowszy sposób radzenia sobie z negatywnymi uczuciami, tak aby nie odczuwać pokusy palenia, gdy masz zły dzień.Aby w pełni przygotować się na walkę z rzuceniem palenia, dokładnie wiedz, czego się spodziewać, zanim zaczniesz. Dowiedz się, jak szybko możesz spodziewać się pojawienia się objawów odstawienia nikotyny i poznaj wszystkie możliwe objawy, których możesz doświadczyć. Pomoże Ci to również przewidzieć najsilniejsze pragnienia i najprawdopodobniej pułapki.Zaplanuj, jak skutecznie radzisz sobie ze stresem. Zapalenie papierosa jest dla wielu palaczy natychmiastową reakcją na stresujące wydarzenie. Jeśli masz plan dotyczący tego, co zamierzasz zrobić, z większym prawdopodobieństwem unikasz palenia. Miej więcej niż jeden pomysł na wypadek, gdyby pierwszy pomysł nie wystarczył.Aby wyjaśnić, dlaczego rzucenie palenia jest dla Ciebie tak ważne, poproś osoby, które kochasz, aby opowiedziały Ci, w jaki sposób ich zdaniem palenie wpłynęło na Ciebie. Po prostu przygotuj się na nieprzyjemne komentarze na temat zapachu twojego samochodu lub ubrania lub bardziej emocjonalne wyznania, takie jak to, jak twoje dzieci martwią się o twoje zdrowie.Jeśli zrezygnowałeś wcześniej, nie zakładaj, że cokolwiek próbowałeś, nie zadziałało. Jeśli stosowanie plastra pozwoliło ci wytrzymać trzy tygodnie bez palenia, zamiast tego zastanów się, co spowodowało, że zapaliłeś się ponownie w czwartym tygodniu. Zaplanuj swoją następną próbę, mając świadomość i optymizm, że łatka pozwoli ci przetrwać trzy tygodnie, a następnie przygotuj dodatkowy plan na przetrwanie czwartego tygodnia.Nawet jeśli rzucenie palenia może być wyzwaniem, możesz to zrobić, jeśli chcesz zastosować te wskazówki w swojej sytuacji. Przeczytane sugestie będą wspaniałym początkiem opracowywania osobistego planu. Zasługujesz na uwolnienie się od niszczycielskich skutków uzależnienia od nikotyny.