Uprawa konopi indyjskich w warunkach domowych?

Uprawa konopi indyjskich w warunkach domowych?

Jeżeli decydujemy się na uprawę marihuany w warunkach domowych powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt oraz akcesoria.

Będzie to z pewnością specjalny namiot uprawowy, w którym będziemy mogli umieścić nasze rośliny, pozwoli to na uzyskanie optymalnych warunków. Oczywiście rośliny będą potrzebowały odpowiedniej wilgotności, temperatury oraz naturalnie oświetlenia.

Uprawa konopi indyjskich w warunkach domowych?

Jak wspomagać prawidłowy wzrost roślin?

Oczywiście możemy przystosować do uprawy całe pomieszczenie, jednak wówczas musimy liczyć się z dość dużymi kosztami, jeżeli chodzi o oświetlenie oraz otrzymanie temperatury i wilgotności. Dlatego też wykorzystuje się specjalne namioty uprawowe, które pozwalają na hodowlę kilku krzewów, dzięki temu możemy zredukować koszty ogrzewania, oświetlenia. Namiot tego rodzaju nie przepuszcza światła, jest wodoszczelny, dlatego będziemy mogli stworzyć optymalne warunki dla naszych roślin. Musimy zadbać o odpowiednie podłoże, w tym przypadku możemy uprawiać rośliny w glebie lub też prowadzić uprawę hydroponiczną, kiedy korzenie będą zanurzone w wodzie, wówczas rośliny będą wyższe, będziemy mogli liczyć na największe plony. Oczywiście w tym przypadku należy pamiętać o tym, aby dostarczyć roślinie właściwych składników odżywczych, można stosować dedykowane preparaty do uprawy roślin.

Dodatkowo powinniśmy także pamiętać, iż powinniśmy chronić nasze rośliny przed chorobami, grzybami i różnego rodzaju zagrożeniami, które mogłyby spowodować zmniejszenie plonów czy też nawet obumarcie całej rośliny. Dlatego warto wybrać środki ochrony roślin, które mogą być oparte na specjalnych enzymach roślinnych. Dodatkowo środki ochrony roślin mogą zawierać także witaminy oraz składniki odżywcze, które będą wspomagały skutecznie wzrost roślin. W tym przypadku powinny one działać odpowiednio na układ korzenny, rozkładać stare korzenie oraz wspomagać wzrost układu korzeniowego cały czas. Warto pamiętać, iż takie preparaty będą miały bardzo duży wpływ na wzrost rośliny, wysokość oraz finalnie na otrzymane plony.

Możemy zastosować przykładowo canna cannazym, jest to bardzo skuteczny środek, który chroni naszą roślinę, wspomaga rozwój korzeni. Możemy zakupić go w pojemnikach o różnej wielkości w zależności od naszych potrzeb, wielkości upraw.