Kiedy nie powinniśmy zakładać aparatu na zęby?

Kiedy nie powinniśmy zakładać aparatu na zęby?

Dość często można usłyszeć o tym, że wiele ludzi ma jakieś problemy z uzębieniem.

Oczywiście przyczyn może być wiele – od nieprawidłowych nawyków aż po jakieś zmiany genetyczne. W takiej sytuacji najczęściej udajemy się na wizytę do dentysty lub do ortodonty. Drugi z wymienionych lekarzy może zalecić nam założenie aparatu na zęby co będzie związane ze sporymi kosztami. Jednak jak się okazuje nie zawsze jest taka możliwość.

Przeciwwskazania do założenia aparatu na zęby

Każdy doświadczony lekarz ortodonta jeszcze przed rozpoczęciem wizyty przeprowadzi z nami dokładny wywiad na temat naszego zdrowia. Prawda jest taka, że nie każda osoba może nosić taki aparat na zębach, bo istnieją pewne przeciwwskazania. W przypadku, gdy na początku takiej wizyty lekarz nie przeprowadza z nami żadnego wywiadu to powinno być to dla nas przynajmniej w pewnym stopniu podejrzane. Najważniejsze jest to, aby przed założeniem aparatu na zęby w naszej jamie ustnej nie było żadnych stanów zapalnych, które taki aparat może tylko potęgować. Co więcej aparat na zęby również nie jest zalecany tym, którzy mają problemy z ogólną odpornością organizmu czy też chorują na cukrzycę. W dodatku jeszcze jednym z przeciwwskazań do założenia aparatu na zęby jest próchnica. Jeśli nasze uzębienie nie jest do końca wyleczone to w zasadzie żaden ortodonta nie może podjąć decyzji o założeniu aparatu.
Kiedy nie powinniśmy zakładać aparatu na zęby?

Dlaczego warto zwracać uwagę na to do jakiego ortodonty idziemy?

W przypadku, gdy chcemy wybrać się do ortodonty to warto pamiętać o tym, aby była to osoba z doświadczeniem i polecana przez innych, ponieważ tylko wtedy możemy liczyć na skuteczne leczenie. Jeśli aparat na zęby wrocław będzie źle założony to niestety może okazać się, że stan naszego uzębienia jeszcze bardziej się pogorszy, a takiej sytuacji chyba każdy z nas chciałby uniknąć. Czasami zdecydowanie lepiej jest zapłacić więcej za wizytę, a mieć pewność, że wszystko zostanie zrobione tak jak należy.