Kupno mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego – co wybrać?

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego – co wybrać?

Zawsze kiedy chcemy kupić sobie coś o czym bez wątpienia można powiedzieć że jest zakupem poważnym to najpierw musimy się nad tym sporo zastanowić.

I przede wszystkim należy ocenić nasze aktualne możliwości finansowe. Jeśli są one nie do końca zbyt duże to w takiej sytuacji musimy do naszych zakupów podchodzić ostrożniej. W przypadku kupna mieszkania naszym zdaniem zdecydowanie najlepiej kupić mieszkanie na rynku pierwotnym. I właśnie wam również polecamy tego typu rozwiązanie. Albowiem możecie być pewni że jest to lokal nowy, nie zniszczony w żaden sposób w którym niedawno jeszcze nikt nie mieszkał. A zatem nie zastanawiajcie się dłużej i jeśli stać was właśnie na taki to już teraz skierujcie swoje kroki do odpowiedniego dewelopera. I nie ma w tym przypadku znaczenia czy sami będziecie w tym lokalu mieszkać czy też kupujecie go pod wynajem.

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego - co wybrać?

Co nam grozi zakupując mieszkanie na rynku wtórnym?

Jak zapewne doskonale o tym wiecie mieszkanie zakupione na rynku wtórnym to praktycznie zawsze mieszkanie w którym wcześniej przebywało na stałe niekiedy bardzo wielu lokatorów. A zatem należy być z góry pewnym być może małych ale jednak defektów technicznych. Poza tym mieszkania kupowane na rynku wtórnym to często lokale które były oddawane dawno do użytku. Na przykład w latach sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych. Zatem jak się domyślacie mieszczą się w starych blokach.

A zatem postarajcie się być na tyle przygotowani finansowo żeby było was stać na zakupienie mieszkania na rynku pierwotnym. Jak zapewne o tym wiecie takie lokale budowane są w nowoczesnych i funkcjonalnych obiektach. No i zazwyczaj nie przekraczają one trzech pięter. Polecamy wam więc podjęcie najlepiej już teraz takiej decyzji jaką jest zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Później możecie w nim zamieszkać osobiście lub też zdecydować się na jego wynajęcie. Z tym ostatnim również nie powinniście mieć absolutnie żadnych problemów. Na pewno ich nie będzie.