Jakie dokumenty należy przygotować aby otrzymać kredy hipoteczny?

Jakie dokumenty należy przygotować aby otrzymać kredy hipoteczny?

Osoby które ubiegają się o kredyt hipoteczny nie zawsze zdają sobie sprawę z tego jakie dokumenty należy przygotować aby złożyć wniosek o kredyt w banku.

Z pewnością należy przygotować dokumentację związaną z zatrudnieniem, bank będzie chciał upewnić się iż osoba która ubiega się o kredyt posiada pracę, stały dochód. Oczywiście mogą być to dokumenty takie jak zaświadczenie o dochodach, zaświadczenie o wysokości miesięcznego dochodu. Bank często będzie także prosił o dostarczenie wyciągu z banku za okres przykładowo sześciu czy też 12 ostatnich miesięcy. Dodatkowo także często zostaniemy poproszeni o przedstawienie PIT-37.

Jakie dokumenty należy przygotować aby otrzymać kredy hipoteczny?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

W przypadku działalności gospodarczej firmy które ubiegają się o kredyt hipoteczny z pewnością powinny przedstawić zaświadczenie z ZUS oraz urzędu skarbowego o niezaleganiu ze składkami oraz podatkami. Dodatkowo także należy przedstawić podstawowe dokumenty firmy czyli poświadczenie nadania numeru REGON oraz NIP. Oczywiście podobnie jak w przypadku osób fizycznych, firma powinna przedstawić wyciąg z konta bankowego za ostatnie 12 miesięcy, można także przedstawić zestawienie miesięcznych dochodów przygotowane przez księgowość.

Niekiedy jednak banki będą wymagały przedstawienia także innych dodatkowych dokumentów, w tym przypadku warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego który posiada dużą wiedzę na temat rynków finansowych. Z pewnością będzie wiedział jakie dokumenty powinniśmy skompletować aby jak najszybciej otrzymać kredyt hipoteczny. Warto pamiętać iż proces przyznania kredytu hipotecznego może trwać dość długo dlatego też należy jak najlepiej się przygotować aby cały proces przebieg jak najsprawniej.

Oprócz dokumentacji powinniśmy także złożyć odpowiedni wniosek, niejednokrotnie są to dość skomplikowane formularze które mogą niektórym osobom sprawić problem, w tym przypadku doradca kredytowy również może służyć nam profesjonalną pomocą. Jeżeli chcemy podjąć współpracę z doradcą warto wejść na stronę http://www.strzylak.pl, znajdziemy tam wiele informacji dotyczących możliwości współpracy, dowiemy się w jaki sposób dzięki doradcy uzyskamy najbardziej korzystny kredyt dostępny obecnie na rynku.