Dlaczego warto przyjechać do Międzygórza na wiosnę?

Dlaczego warto przyjechać do Międzygórza na wiosnę?

Międzygórze to miejscowość położona w Sudetach u stóp góry Śnieżnik, jest to miasteczko turystyczne, które może zaoferować bardzo wiele atrakcji zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim.

Możemy liczyć tu na wygodne miejsca noclegowe w pensjonatach, hotelach, znajdują się tu również sanatoria. Jest to znana miejscowość wypoczynkowa, która cieszy się zainteresowaniem turystów już od ponad 100 lat. Na uwagę zasługuje bardzo charakterystyczna zabudowa pensjonatów, która pochodzi z początku XIX wieku.

Dlaczego warto przyjechać do Międzygórza na wiosnę?

Co warto zobaczyć w Międzygórzu?

Międzygórze znajduje się w terenie lesistym pomiędzy pagórkami i górami, zatem jest to miejsce, gdzie możemy podziwiać dziką przyrodę, zobaczyć wodospad Wilczki o wysokości 22 m. Znajdziemy tutaj wiele szlaków o różnej trudności, które są dobrze przygotowane i oznaczone dla turystów. W okresie zimowym możemy skorzystać z tras dla osób, które lubią biegi narciarskie. Jest to miejsce, które warto odwiedzić, jeżeli poszukujemy odpoczynku, miejsca które nie jest zbyt oblegane przez turystów. W pobliżu Międzygórza znajduje się Jaskinia Niedźwiedzia, jest to jedna z najdłuższych oraz najgłębszych jaskini w naszym kraju, długość wszystkich korytarzy wynosi 5 km. Z pewnością jest to bardzo ciekawa atrakcja turystyczna, warto zobaczyć, jak wyglądają naturalnie formujące się stalaktyty, jaskinię odwiedzamy wraz z przewodnikiem, możemy odwiedzić te wspaniałe podziemne labirynty.

Ciekawą atrakcją turystyczną jest także kamienna zapora w Międzygórzu, zbudowana na początku XX wieku, która posiada wysokość 30 metrów. Możemy zwiedzać ją korzystając ze specjalnie przygotowanej kładki, z zapory rozciąga się bardzo ładny widok na okolicę. W Międzygórzu znajdziemy bogatą bazę noclegową dla osób, które poszukują miejsca w hotelach, pensjonatach. Jednym z miejsc, w których możemy się zatrzymać, jest Słoneczna Willa, która oferuje bardzo wygodne pokoje, jest zlokalizowana przy szlaku na Śnieżnik, oferuje także restauracje ze smacznymi daniami regionalnymi. Z pewnością turyści mogą spróbować charakterystycznej dla terenów góralskich zupy, grillowanego sera czy też pstrąga z pobliskich potoków.

Dostępne są pokoje 2, 3, i 4-osobowe, zatem przyjeżdżając całą rodziną znajdziemy tu wygodne noclegi międzygórze to doskonale miejsce, aby spędzić czas urlopu z dziećmi. Wiele atrakcji, które znajdziemy w Międzygórzu oraz w okolicach, z pewnością pozwolą nam na poznanie uroków Sudetów, jest to bardzo piękne miejsce w okresie wiosennym oraz letnim. Jest to bardzo dobry pomysł, jeżeli poszukujemy miejsce niezatłoczonych, gdzie będziemy mogli w pełni cieszyć się wypoczynkiem.