Czy dieta wegetariańska jest zdrowa dla dzieci i młodzieży?

Czy dieta wegetariańska jest zdrowa dla dzieci i młodzieży?

Na powyższą kwestię zdania są podzielone.

Zdaniem niektórych wegetarianizm jest idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby. Nie tylko zresztą młodej. Ale z drugiej strony są też i ludzie a zwłaszcza ci którzy uważają się za dietetycznych specjalistów, że człowiek jako ssak powinien zgodnie ze swoją naturą spożywać również mięso. A jakie jest nasze zdanie na ten temat? Kwestię czy wasze dziecko lub tez nawet nastolatek ma jeść czy też nie jeść mięsa pozostawiamy wam samym. Jeśli waszym zdaniem bezmięsna dieta jest zdrowsza dla syna czy córki to niech tak właśnie będzie. Czy jednak może ona wywołać później jakieś efekty uboczne? Naszym zdaniem niekoniecznie jednak możemy dyskutować w tym miejscu czy proteiny będące w roślinach to to samo co te, które są obecne w produktach mięsnych. A zatem tylko wam pozostawiamy decyzję co do tego czy wasze dziecko powinno być wegetarianinem.

Czy dieta wegetariańska jest zdrowa dla dzieci i młodzieży?

Dlaczego coraz więcej osób przechodzi na wegetarianizm?

Naszym zdaniem jeśli chodzi o wegetarianizm czy weganizm a więc tylko picie i nie jedzenie niczego bardziej masywnego, to mamy tutaj do czynienia z pewnymi falami. Co jakiś czas na przykład jakaś znana osoba tak zwany celebryta ogłasza że jest wegetarianinem. I wówczas niesie to za sobą falę „nawróceń.” A potem wszystko powraca do normy. Czy jest to jak to się powszechnie mówi tak zwany oczy pęd? Jeśli nawet nie o niego chodzi to jednak mamy do czynienia przynajmniej z naśladownictwem.

Być może jednak młodzież nie powinna się objadać mięsem sprzedawanym przez największe sieci tak zwanego taniego jedzenie. Ale czy wówczas nie powinna także zrezygnować z niedrogich lodów i słodyczy? A lbo nawet i bezalkoholowych ale bardzo słodkich napojów gazowanych? Niestety nie ma złotego środka na rozwiązanie tej sprawy. Zatem w takiej sytuacji kwestię tego czy wasze dziecko nawet już kilkunastoletnie powinno czy tez nie powinno być wegetarianinem pozostawiamy do rozstrzygnięcia jedynie bezpośrednio wam samym.