Dlaczego warto przyjechać nad morze zimą?

Dlaczego warto przyjechać nad morze zimą?

Niechorze o miejscowość na Wybrzeżu Rewalskim, nad morzem Bałtyckim, jest to ośrodek turystyczny odwiedzany przez wiele osób, zwłaszcza w okresie letnim.

Niechorze posiada długą piaszczystą plażę, jest to miasteczko, które jest rzadziej odwiedzane przez turystów, dzięki czemu znajdziemy tu ciszę oraz spokój, możemy odpocząć całą rodziną. Znajdziemy tu bardzo dobrą bazę noclegową, hotele, pensjonaty, które mogą zaoferować gościom wygodne pokoje w wysokim standardzie.

Dlaczego warto przyjechać nad morze zimą?

Jak spędzić wolny czas w Niechorzu?

Niechorze co roku przyciąga wielu turystów, nie tylko ze względu na położenie nad Bałtykiem, znajduje się tu również jezioro Liwia Łuża, które również sprzyja odpoczynkowi, możemy uprawiać tu różne sporty wodne. W Niechorzu możemy zobaczyć zabytkową latarnię morską, znajduje się tu przystań kutrów rybackich, dzięki czemu możemy spróbować świeżej ryby prosto od rybaka. W Niechorzu zlokalizowane jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego, jest to miejsce, gdzie możemy zapoznać się z tradycyjnymi metodami połowu, zapoznamy się w jaki sposób rybacy wykonują swoją pracę, zapoznamy się ze sprzętem połowowym. Możemy tu zobaczyć także ciekawą kolekcję bursztynu, który można znaleźć na tutejszych plażach.

Urlop w Niechorzu warto spędzić także w okresie zimowym, wówczas dobrym pomysłem mogą być spacery plażą, kiedy w powietrzu znajduje się najwięcej jodu dlatego. Niechorze przyciąga zimą osoby, które chcą odpocząć, nie lubią spędzać ferii w zatłoczonych kurortach górskich. Niechorze może zaoferować wiele atrakcji, znajduje się tu wspaniałe oceanarium, w którym możemy zobaczyć wiele okazów fauny i flory morskiej z całego świata. W oceanarium możemy podziwiać piranie, skrzydlice, płaszczki, ryby, które zamieszkują rafy koralowe. Z pewnością jest to bardzo ciekawe miejsce, które z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Możemy zobaczyć ryby, kraby w ich naturalnym środowisku.

W Niechorzu możemy znaleźć wiele pensjonatów, hoteli, restauracja w niechorzu może zaproponować nam wiele lokalnych dań. Na uwagę zasługują zwłaszcza świeże ryby, które trafiają na stół prosto od rybaków. Możemy spróbować flądry, łososia, szprotki, makreli oraz wielu innych ryb. W menu znajdziemy także wiele dań lokalnych, możemy także wybrać tradycyjne dania, takie jak rosół, steki czy też żeberka, dostępne są także zestawy dla dzieci.