Przydatne wskazówki, jak pomóc w astmie

Przydatne wskazówki, jak pomóc w astmie

Czy Twoja astma Cię stresuje? Astma jest nieuleczalna i jako taka jest chorobą przewlekłą.

Nie rozpaczaj; życie będzie toczyć się dalej i poradzisz sobie ze swoim stanem. Będziesz musiał dokonać kilku zmian, aby móc żyć tak komfortowo, jak to tylko możliwe.Możesz pomyśleć, że korzystanie z wentylatora pomoże ci lepiej oddychać. Jeśli nie odkurzysz prawidłowo domu, użycie wentylatora spowoduje, że powietrze będzie przenosić cząsteczki kurzu. Może to spowodować trudności w oddychaniu. Zawsze powinieneś odkurzyć swój dom przed użyciem wentylatora.Jeśli chcesz użyć nawilżacza lub waporyzatora, wyczyść go dokładnie. Jeśli zawiera kurz lub cokolwiek innego, twoje płuca będą przeszkadzać cząsteczkom zawartym w parze. Pozostaw nawilżacze i waporyzatory na chwilę w wodzie i upewnij się, że są suche przed ich użyciem.Jeśli Ty lub Twoje dziecko chorujecie na astmę, należy przeprowadzać kontrolę domu co najmniej raz w roku. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że Twój dom zawiera kurz lub pleśń w miejscach, których nie możesz zobaczyć. Znajdź specjalistę, który dokona inspekcji twojego domu i przekaże ci pełny raport o sytuacji.Upewnij się, że regularnie kontrolujesz swój dom pod kątem alergenów. Niektóre z najczęstszych sprawców ataków astmy są związane z powietrzem, którym oddychamy. Przedmioty takie jak kurz, pleśń i zarodniki są zazwyczaj najczęstszymi źródłami tych ataków. Przydatne wskazówki, jak pomóc w astmie

Wiedząc, że masz problem z tymi przedmiotami, będziesz mógł coś z tym zrobić.Ważne jest, aby codziennie przyjmować witaminy, aby kontrolować objawy i ataki astmy.

Witaminy i składniki odżywcze pomagają w promowaniu przepływu tlenu i krwi do płuc, co również kontroluje objawy astmy. Staraj się jeść pokarmy, które również dostarczają składników odżywczych, takich jak zielone warzywa i owoce.Leki mogą być przyjmowane regularnie w celu kontrolowania stanu zapalnego w drogach oddechowych. Jednymi z takich leków są kortykosteroidy wziewne, takie jak modyfikatory kromolynowe i leukotrienowe. Skonsultuj się z lekarzem, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Być może będziesz musiał wypróbować kilka z nich.Możesz rozważyć nie zajście w ciążę, jeśli masz ciężką astmę. Hormony wywoływane w czasie ciąży mogą nasilać objawy astmy. Jeśli zdecydujesz się zajść w ciążę i masz astmę, upewnij się, że Twój lekarz wie o Twojej astmie, aby mógł pomóc kontrolować objawy podczas ciąży.Osoby cierpiące na astmę powinny przyjmować witaminy E i C. Obie witaminy poprawiają czynność płuc, pomagając lepiej oprzeć się atakom astmy i innym negatywnym objawom. Wiele produktów spożywczych zawiera te witaminy pod dostatkiem, ale możesz również użyć pigułki uzupełniającej. Kolejną wielką zaletą witaminy C jest to, że pomaga ona ogólnie wzmocnić układ odpornościowy.Dbanie o zdrowie może być sposobem na lepszą kontrolę astmy. Przeziębienie, a także wirusy i infekcje bakteryjne mogą powodować zaostrzenie lub atak astmy. Zwłaszcza przeziębienia, które wytwarzają śluz lub kroplówkę z nosa, która może dostać się do płuc.Możesz nosić ciepłe rzeczy, takie jak szal, szalik lub szalik, które pomogą zakryć nos i usta w chłodniejszych miesiącach. Właściwa odzież zimowa może powstrzymać zimne powietrze przed poruszeniem płuc. Oddychanie zimnym powietrzem ma tendencję do rozpoczynania ataków astmy, zwłaszcza u młodszych dzieci z ciężką lub umiarkowaną astmą.Jak wykazał ten artykuł, bycie przygotowanym może pomóc ci żyć swoim życiem pomimo zdiagnozowanej astmy. Zrozumienie rodzaju astmy i tego, co możesz zrobić, aby codziennie o nią dbać, to doskonały sposób na uniknięcie katastrofy. Wskazówki zawarte w tym artykule pomogą Ci zbudować bazę wiedzy, której potrzebujesz, aby dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu!