Dlaczego warto wybrać szklane balustrady?

Dlaczego warto wybrać szklane balustrady?

Obecnie wiele osób, które budują dom, remontują taras, balkon czy klatkę schodową, decyduje się na montaż balustrad ze szkła.

Z pewnością zauważymy wiele zalet szklanych balustrad samonośnych. Przede wszystkim tego typu balustrady to nowoczesny wygląd, niczym niezakłócony widok, bezpieczeństwo dla dzieci i zwierząt, które nie mogą przez taką balustradę wypaść, ani się na nią wspiąć. Dodatkowo szkło jest mocne i trwałe, wytrzymuje bez problemów dziesiątki lat, nie wymaga również skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych, łatwo je utrzymać w czystości.

Dlaczego warto wybrać szklane balustrady?

Na tarasie i klatce schodowej możemy wybrać balustrady całoszklane samonośne

Najbardziej zauważalny w balustradach całoszklanych jest ich nowoczesny wygląd. Szkło ma naturalne, ponadczasowe piękno, co oznacza, że natychmiast integruje się z otoczeniem, a nawet podnosi wystrój wnętrza na wyższy poziom. Taka balustrada ze szkła jest jednocześnie elegancka i funkcjonalna. Balustrada całoszklana zapewnia także niezakłócony widok, dzięki czemu przestrzeń na zewnątrz jak i klatki schodowe w budynkach wydają się bardziej przewiewne, większe i jasne. Nadal możesz zobaczyć dzieci i zwierzęta bawiące się na podwórku czy na niższym piętrze w domu, a także możesz docenić naturalny krajobraz obecny wokół ciebie.

Szklane balustrady tarasowe i schodowe wykonane są ze szkła hartowanego, które jest niezwykle mocne i trwałe. Szkło doskonale uzupełnia estetykę domu czy budynku komercyjnego, bez względu na to, w jakim stylu urządzone są twoje wnętrza. Balustrady szklane są bezpieczniejsze dla dzieci i zwierząt. Nie mają listew, na które mogą się wspinać dzieci lub zwierzęta, które mogłyby się między nimi przecisnąć, utknąć lub spaść. Nieprzesłonięty widok eliminuje potrzebę wspinania się, aby cokolwiek zobaczyć. Wszystkie elementy złączne wykonane są ze stali nierdzewnej, nie ma zatem ryzyka gnicia, rdzewienia ani wypaczania, dzięki czemu balustrady szklane samonośne nie ulegają zniszczeniu na przestrzeni lat.

Drewno jest podatne na pleśń i gnicie, przez co wygląda na brudne i zaniedbane. Co gorsza, staje się niebezpieczny i wymaga wymiany. Na szczęście istnieje inna opcja, a mianowicie https://tierspol.pl/balustrady-caloszklane/, które niezmiennie pozostają atrakcyjne bez względu na styl, a dodatkowo są niezwykle trwałe.