Czym są schody modułowe DOLLE?

Czym są schody modułowe DOLLE?

Schody modułowe to rodzaj ciągu komunikacyjnego, który opiera się na konstrukcji złożonej z powtarzalnych modułów. Poszczególne moduły tworzą razem system schodowy, chętnie wykorzystywany w nowoczesnych wnętrzach mieszkalnych. Jednymi z najpopularniejszych na rynku schodów systemowych są schody modułowe DOLLE.

Z czego wynika popularność schodów modułowych?

Powodów popularności schodów modułowych jest co najmniej kilka. Podczas, gdy moduły niezbędne do złożenia schodów można otrzymać stosunkowo szybko, na schody drewniane przygotowywane na indywidualne zamówienie nierzadko trzeba czekać kilka miesięcy. Poza tym nawet jeśli stolarz zdąży przygotować poszczególne elementy schodów, musi jeszcze znaleźć czas na wykonanie montażu. Tymczasem schody modułowe są produktem przeznaczonym do samodzielnego montażu, aczkolwiek firma oferuje także pomiar i montaż zamówionych produktów. Złożenie poszczególnych modułów nie jest szczególnie trudne, ani pracochłonne, dlatego klienci chętnie wykonują montaż we własnym zakresie. Każdorazowo do dyspozycji mają profesjonalnie przygotowaną instrukcję.

Mówiąc o powodach popularności schodów modułowych, koniecznie należy wspomnieć o ich przystępnej cenie. Schody systemowe, nawet pochodzące z od najlepszych producentów, takich jak firma DOLLE, dostępne są w atrakcyjnych cenach. W pewnym stopniu wynika to z faktu, że do ich wykonania wykorzystuje się nie tylko drewno, ale i łatwiejszą w obróbce stal.

Czym wyróżniają się schody modułowe DOLLE?

DOLLE to firma od lat zajmująca się produkcją schodów z drewna i systemów schodowych łączących drewno i metal. W tej chwili śmiało można nazwać ją jednym z liderów światowego runku. Dlaczego? Ponieważ oferuje rozwiązania wysokojakościowe, umiejętnie łączące klasykę z nowoczesnością, uniwersalne, a jednocześnie spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Takie właśnie są schody modułowe DOLLE. Są to produkty świetnie przemyślane, wyróżniające się wysoką jakością wykonania i dające klientom wiele możliwości aranżacyjnych.

Schody modułowe na zamówienie oferowane są jako produkty gotowe, ale to nie oznacza, że każdy klient musi zamówić dokładnie takie same schody, jakie widzi na pierwszym zdjęciu ofertowym. Tak nie jest, ponieważ produkty DOLLE można konfigurować. Klient ma możliwość wyboru koloru metalowej konstrukcji, kształtu balustrady, gatunku i koloru drewna. Ponadto może wybierać spośród co najmniej dwóch szerokości schodów, a także wskazać, z ilu modułów ma składać się gotowy produkt. Tym samym schody można dopasować zarówno do wymiarów pomieszczenia, jak i stylu, w jakim urządzono wnętrze.

Schody modułowe DOLLE – optymalne zagospodarowanie przestrzeni mieszkalnej

DOLLE chce dostarczać rozwiązania, które pozwolą na optymalne zagospodarowanie przestrzeni mieszkalnej. Wszystko po to, by wnętrze domu lub mieszkania, nawet niewielkiego, stało się miejscem funkcjonalnym i komfortowym dla domowników. Zastosowanie praktycznych, a jednocześnie estetycznych rozwiązań od DOLLE z pewnością ułatwi korzystanie z przestrzeni mieszkalnej na różnych poziomach budynku.