Przeprowadzka a praca zdalna – jak dostosować nową przestrzeń do efektywnej pracy?

Przeprowadzka a praca zdalna – jak dostosować nową przestrzeń do efektywnej pracy?

System pracy zdalnej nieustannie zyskuje na popularności. Aby jednak móc efektywnie wykonywać swoje obowiązki zawodowe, konieczne jest odpowiednie dostosowanie przestrzeni do tego rodzaju aktywności. Jak zrobić to po przeprowadzce i o co zadbać na każdym jej etapie? Podpowiadamy sprawdzone w praktyce rozwiązania, które usprawnią cały proces i pozwolą szybko powrócić do przerwanych spraw służbowych.

Jak rozpocząć proces przeprowadzki?

Efektywnie zaplanowana i skutecznie przeprowadzona przeprowadzka pozwoli uniknąć stresu i pomyłek, rzutujących na czas całego przedsięwzięcia. To właśnie dlatego warto opierać się na wcześniej przygotowanym planie działania. Niezwykle pomocny w tym zakresie będzie z pewnością artykuł Plan przeprowadzki? Poznaj 5 sprawdzonych rad, jak go stworzyć!”, z którym zapoznasz się po przejściu na proponowaną stronę. Tutaj znajdziesz kilka istotnych wskazówek, w oparciu o które możesz stworzyć harmonogram kolejnych działań. Będzie on sprowadzał się przede wszystkim do:

  • określenia najważniejszych czynności, wpływających na tempo pracy,
  • podziału obowiązków pomiędzy wszystkimi osobami, zaangażowanymi w przedsięwzięcie,
  • sprecyzowania konkretnych terminów, co pozwoli uniknąć chaosu, związanego ze zbyt szybko upływającym czasem.

W jaki sposób usprawnić pakowanie?

Pakowanie to kolejny etap, który należy pokonać, by móc powrócić do przerwanych obowiązków zawodowych. Tym razem warto sięgnąć do artykułu Jak pakować rzeczy przy przeprowadzce? Podpowiadamy!”, który przeczytasz po kliknięciu w link. Zawiera on bowiem wiele cennych informacji, które z pewnością pozwolą usprawnić cały proces. Ten z kolei powinno rozpocząć przygotowanie odpowiednich kartonów i materiałów, które posłużą do zabezpieczenia rzeczy biurowych. Szczególną uwagę warto tutaj zwrócić na sprzęty elektroniczne i dokumenty, zwłaszcza te, zawierające wrażliwe dane. Pakowanie to również doskonały moment na segregację przedmiotów, które nie przydadzą się już w nowym miejscu pracy. Te można z kolei zutylizować, sprzedać lub oddać na cele charytatywne.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Przeprowadzka to skomplikowany proces, wymagający sporego zaangażowania. Nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się współcześnie firmy, oferujące kompleksowe wsparcie w tym zakresie. Jedną z nich jest firma przeprowadzkowa z Wrocławia, której ofertę prześledzisz na stronie mklogistyka.pl i która proponuje swoim klientom nie tylko pomoc w transporcie przedmiotów, ale również w ich pakowaniu i przenoszeniu. Dzięki takiemu wsparciu możesz:

  • oszczędzić czas i pieniądze, co jest możliwe m.in. dzięki specjalistycznej flocie, pozwalającej na ograniczenie liczby kursów,
  • zadbać o odpowiedni transport rzeczy, oparty na wiedzy i umiejętnościach pracowników,
  • skorzystać z możliwości, jakie daje profesjonalny sprzęt, jak wózki transportowe, pasy mocujące czy palety ładunkowe.

Tak szeroko zakrojona pomoc na każdym etapie przeprowadzki pomaga szybko wrócić do przerwanych obowiązków, usprawniając cały proces i znacznie przyśpieszając jego tempo.

Jak wydzielić przestrzeń do pracy zdalnej?

Jesteś już po przeprowadzce, pora więc dopasować przestrzeń tak, by móc w niej efektywnie pracować. Zanim jednak powrócisz do pracy zdalnej, konieczne jest wydzielenie miejsca, które pozwoli na skuteczną izolację od otoczenia. Wśród najtańszych, a zarazem najbardziej konwencjonalnych rozwiązań, wymienia się na ogół:

  • parawany, pozwalające na skuteczne oddzielnie strefy do pracy od pozostałej części mieszkania,
  • zasłony, osłaniające potencjalny nieład na biurku przed oczami gości i domowników,
  • panele akustyczne, dające szansę na pełne dopasowanie do aranżacji wnętrza, a jednocześnie ograniczające odbiór rozpraszających bodźców z otoczenia.

Alternatywnym rozwiązaniem będą z kolei przesuwne drzwi, niezwykle estetyczne przeszklenia czy panele dekoracyjne, na które warto postawić, gdy w danym miejscu planujesz pracować zdalnie przez dłuższy czas.

Czego unikać przy aranżacji nowej przestrzeni do pracy?

Przeprowadzka stwarza szansę na wprowadzenie w życie wielu rozwiązań, pozwalających usprawnić zarówno życie codzienne, jak i pracę, zwłaszcza tą, wykonywaną zdalnie. W tym kontekście warto podkreślić, że na jej jakość będzie wpływała w znacznej mierze nowa aranżacja przestrzeni. Niezależnie więc od tego, czy będzie to osobne pomieszczenie, czy jedynie wydzielone miejsce, należy zadbać o jego prawidłowy wystrój. Ten z kolei powinien opierać się na kilku istotnych zasadach. To przede wszystkim:

  • brak drażniącej kolorystyki, która powinna zostać zastąpiona stonowanymi, spokojnymi barwami, przełamanymi przez pobudzające akcenty w postaci czerwieni czy fioletu,
  • rezygnację z rozpraszających uwagę dekoracji, przytłaczających przestrzeń i utrudniających koncentrację.

Niezwykle istotne będzie również zadbanie o odpowiednie oświetlenie. To z kolei powinno przybierać formę światła naturalnego i dwóch źródeł światła sztucznego w postaci lampy górnej i lampki, stojącej na biurku.