Jak prowadzić biznes w Wielkiej Brytanii?

Jak prowadzić biznes w Wielkiej Brytanii?

W Wielkiej Brytanii bardzo popularną formą jest samozatrudnienie, czyli self-employment, wówczas prowadzimy działalność jednoosobową na zasadach bardzo podobnych jak w Polsce.

Warto zwrócić uwagę iż możemy zacząć sprzedaż czy też oferowanie usług, a dopiero po trzech miesiącach się zarejestrować. W naszym kraju należy oczywiście na początku założyć działalność a dopiero później rozpocząć sprzedaż towarów czy też usług. Warto zwrócić uwagę iż podobnie jak w Polsce w tym przypadku będziemy odpowiadali całym naszym prywatnym majątkiem w razie problemów możemy oczywiście wiele stracić. W innym przypadku możemy założyć firmę typu Limited gdzie będziemy odpowiadali do kwoty którą sami określimy.

Jak prowadzić biznes w Wielkiej Brytanii?

Jakie rodzaje firm możemy prowadzić w Wielkiej Brytanii?

W przypadku spółki z ograniczoną działalnością czyli Limited Company będziemy mogli uzyskać wiele korzyści. W tym przypadku kapitał akcyjny może wynosić tylko 1 L w, może być on oczywiście wyższy, w tym przypadku należy zwrócić uwagę iż odpowiedzialność za długi powstałe w czasie prowadzenia firmy jest ograniczona tylko do majątku naszej firmy. Oczywiście tego rodzaju spółka cieszy się dużym powodzeniem w przypadku kiedy nie jesteśmy pewni czy nasza firma odniesie sukces. Wówczas będziemy mogli wiele stracić, z pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie. W przypadku podatków w Wielkiej Brytanii warto zwrócić uwagę iż możemy zarobić pewną kwotę bez konieczności odprowadzenia podatku z roku na rok kwota wzrasta jednak jej wysokość wynosi powyżej 10000 L jest to pierwszy próg następnie mamy stawkę podstawowa w wysokości 20% po przekroczeniu pierwszego progu.

Kolejny progi podatkowe to podatek w wysokości 40% oraz 45% w przypadku stawki dodatkowej. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż podatki tak jak w innych krajach mogą być dość skomplikowane, dlatego też osoby które rozpoczynają swoją działalność mogą potrzebować pomocy, w tym przypadku możemy wynająć biuro rachunkowe która będzie rozliczało nas z fiskusem, jest to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli sami nie wiemy w jaki sposób to zrobić, chcemy także uniknąć pomyłki. Warto zwrócić uwagę iż przy samozatrudnieniu będziemy odpowiadali za różnego rodzaju błędy, więc warto wynająć profesjonalistów i zabezpieczyć się na wszelki wypadek.

Polacy którzy chcą założyć firmę w Wielkiej Brytanii mogą poszukać biur księgowych znajdujących się na terenie przykładowo Londynu. Możemy znaleźć także biura w których pracują osoby które mówią w języku polskim, co z pewnością pomoże nam zrozumieć wszystkie zawiłości podatkowe. Warto wejść na stronę https://cblfinance.co.uk, gdzie znajdziemy wszystkie szczegóły dotyczące współpracy z biurem księgowym w Wielkiej Brytanii.